„Pro život, ne pro školu se učíme.”
image Kalendář akcí
loader Načítám...

Fond Vysočiny

Exkurze v Jackově

Exkurze v Jackově

Ve středu 23. června jsme se vydali na exkurzi do Jackova k panu Miroslavu Vlčkovi, který vyrábí basové kytary. Viděli jsme v jeho dílně velmi vzácná dřeva skoro z celého světa, z nichž se pak zrodí nádherný nástroj. Děti si mohly opracování dřeva vyzkoušet a práce je tak zaujala, že se nemohly odtrhnout od hoblíků malých i velkých, a vlastnoručně získané hoblinky byly unikátním suvenýrem. A co teprve když jsme uslyšeli, jak ty kytary v rukou pana Vlčka hrají! Poslechli jsme si i zvláštní zvuk japonského nástroje, na který nám pan Vlček zahrál.

Kromě krásného řemesla výrobce nástrojů jsme mohli ještě obdivovat pohled na Moravské Budějovice z kostelní věže, ochutnat výbornou zmrzlinu a pohrát si na hřišti. Díky patří paní Tejralové, která nás na exkurzi pozvala. 

Přidáno 28. 6. 2021, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru