O nás

Základní škola a mateřská škola v Lesonicích je od 1. 1. 2001 právním subjektem. Je to škola jednotřídní,  s celodenním provozem od 6.00 do 16.00 s ředitelstvím na ZŠ.

Provozovatelem je OU Lesonice.

Do MŠ jsou přijímány děti zpravidla tří až šestileté řádným zapsáním a Rozhodnutím ředitele školy.

Předškolní zařízení navštěvují děti z Lesonic, Babic, Bolíkovic, Cidliny, Martínkov. Ze všech obcí je dobrá obslužnost, z obce Martínkov si rodiče děti dopravují.

Budova a okolí školy

Mateřská škola je samostatná budova na okraji vesnice. Usazení školy v přírodním rámci nabízí rozmanité přírodní lokality (les, rybník, pole…)

Budova MŠ je spojena chodbou s kuchyní, zařízení v MŠ je prostorné. V budově je šatna učitelek, šatna dětí, umývárna, kuchyňka a úklidový kout a zázemí pro vedoucí ŠJ. Na budovu MŠ bezprostředně navazuje zahrada, tyto prostory umožňují dětem rozmanité aktivity a jsou v plném rozsahu využívány.

Druhou část hospodářské budovy tvoří kuchyň, školní jídelna pro ZŠ, prádelna, ve sklepní části vodárna, sklady a kotelna.