O nás

Základní škola a mateřská škola v Lesonicích je od 1. 1. 2001 právním subjektem. Od 1. 9. 2020 je škola dvoutřídní, s celodenním provozem od 6.00 h do 16.00 h, s ředitelstvím na ZŠ.

Zřizovatelem je Obec Lesonice.

Do MŠ jsou přijímány děti zpravidla od tří do šesti let věku, nedříve však děti od dvou let řádným zapsáním a Rozhodnutím ředitele školy. Školu navštěvují i děti s odloženou školní docházkou.

Předškolní zařízení navštěvují děti z Lesonic, Babic, Dolních Lažan, Martínkova.

Budova a okolí školy

Mateřská škola je samostatná budova na okraji vesnice. Usazení školy v přírodním rámci nabízí rozmanité aktivity v přírodě, v lese a na školní zahradě, která obklopuje školku. Je zrekonstuovaná v přírodním stylu. Daří se zde luční květině - kopretině, proto i logo zahrady je KOPRETINOVÁ.

Budova MŠ je spojena chodbou s kuchyní. V budově jsou dvě prostorné třídy, šatna učitelek, šatna dětí, umývárna, kuchyňka a úklidový kout. Druhou část hospodářské budovy tvoří kuchyň, školní jídelna pro ZŠ, kancelář vedoucí ŠJ, prádelna, ve sklepní části vodárna, sklady a kotelna.

Budova MŠ prošla rekonstrukcí. V I. oddělení se vzdělávají děti předškolní a pětileté, ve II. oddělení děti mladší.

Škola nabízí děrem i rodičům přátelské prostředí a kvalitní předškolní vzdělávání