„Pro život, ne pro školu se učíme.”
image Kalendář akcí
loader Načítám...

Fond Vysočiny

Noc s Andersenem pohledem žákyně 4. ročníku

Noc s Andersenem pohledem žákyně 4. ročníku

Dne 1. 4. jsme zažili Noc s Andersenem. Prvně jsme šli do třídy prvňáků, druháků a třeťáků, abysme si vybalili karimatky a spacáky. Potom jsme šli do knihovny a tam jsme se bavili o Andersenovi. Paní ředitelka nám dala informace a my jsme ve dvou skupinách udělali dva výtvory o Andersenovi. Jeden zůstal v knihovně a druhý jsme si vzali do školy. 

Z knihovny jsme šli zpátky a opekli jsme si na grilu špekáčky. Potom nám ti, co jeli na soutěž Upovídaný budík, zarecitovali básničku. Paní učitelky nám připravily hru. Rozdělili jsme se do tří skupin, ve kterých jsme skládali takové pexeso o Josefu Ladovi, Jiřím Trnkovi, Josefu Foglarovi a Janu Ámosovi Komenském. Potom jsme se rozdělili znovu a chodili jsme po třídě a doplňovali jsme o nich tajenku. Znovu jsme se rozdělili a hráli jsme aktivity. To mě moc bavilo, ale hrozně jsem se těšila na zmrzlinu, kterou jsme jedli z našich kornoutů, které jsme si vyrobili z PET lahví a korkových špuntů. 

Potom nám paní učitelka řekla, že kdo chce, může jít na takovou stezku odvahy, a kdo nechce, může se dívat na pohádku. Já jsem se nebála a na stezku odvahy jsem šla. Potom jsme se otočili a šli jsme zpátky do školy. Paní ředitelka nám řekla, ať si vyčistíme zuby a převlékneme se, abychom se mohli dívat na pohádku Šmoulové 2. Pohádka byla vtipná a moc se mi líbila. Pak byla asi půlnoc, ale pohádka ještě neskončila. Paní učitelka nám řekla, že se na ni dodíváme ráno. A tak jsme šli spát.

Ráno jsme vstávali v sedm a paní učitelka nám řekla, ať uděláme rozcvičku. Tak jsme se všichni zvedli a udělali jsme si ji. Potom jsme se dodívali na pohádku, převlékli jsme se a šli jsme se nasnídat. Po snídani jsme se vyfotili a šli jsme domů.

Autorka textu:
žákyně 4. ročníku, Julie Zdražilová

Přidáno 28. 4. 2022, autor: Petra Řepová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru