KROUŽKY A PROVOZ ŠD ve školním roce 2017/2018

V nastávajících dvou školních letech bude na naší škole probíhat projekt Moderní formy výuky ZŠ a MŠ Lesonice. Bude se jednat o zavedení a průběh kroužků v dané časové dotaci. Kroužky budou probíhat každý týden během celého školního roku.

Tematické zaměření kroužků z dotace

• čtenářská gramotnost
  • matematická gramotnost
  • doučování dle potřeb žáků

Další  kroužky, které doplňují týdenní skladbu kroužků, mají zaměření:

• jazyková gramotnost
  • umělecká tvořivost

Po skončení kroužku děti automaticky přechází do ŠD.

ŠD využívá všech prostor školy, využívá podle počasí všechna hřiště v Lesonicích a okolí naší vesnice.
Školní družina pokrývá svou širokou nabídkou činností zájmy a schopnosti dětí 1. stupně. Pod pedagogickým vedením se dítě rozvíjí po všech stránkách, zároveň je dáno dětem dostatek prostoru, aby si zvolily samy volnočasovou aktivitu. Naším hlavním cílem je, aby děti byly spolu a dokázaly se společně domluvit a vhodně zabavit.

V průběhu školního roku máme kromě kroužků týdny motivované Vánocemi, Masopustem, Velikonocemi a dalšími zajímavými skutečnostmi.

Provoz ŠD je od 14:30 – 16:00 (ST, PÁ)  a  14:00 – 16:00 (PO, ÚT, ČT).

Pravidla pro omlouvání  žáků z kroužků a ŠD: písemně do deníčku.