„Pro život, ne pro školu se učíme.”
image Kalendář akcí
loader Načítám...

Fond Vysočiny

Výlet do Nové Říše a Bohuslavic

Výlet do Nové Říše a Bohuslavic

V pátek 25. června nás čekal školní výlet, na který jsme se moc těšili. Nejprve jsme si prohlédli kostel a část kláštera v Nové Říši, kde nás provedl jeden z mnichů. Prohlídka nás tak zaujala, že ani nevíme, co bylo nejzajímavější – jestli archeologické vykopávky, hluboká studna, krásně vyřezávaná kazatelna v kostele, malby na stropě, nebo historická knihovna s malovanými herbáři. Pak jsme se přesunuli do Bohuslavic na hospodářský dvůr, kde jsme viděli mnoho krásných i zajímavých zvířat, a některá jsme si mohli i osahat, nebo se na nich dokonce svézt. Schválně, viděli jste na vlastní oči nejmenší ovci, největšího osla nebo vousatého koně? Kdo zrovna nebyl v sedle, mohl se pocvičit na tréninkovém hřišti. Když jsme si dostatečně pohráli, navštívili jsme místní restauraci, kde jsme se občerstvili mnoha dobrotami. A protože vyšlo krásné počasí, pořádně jsme si to užili a navíc jsme se vrátili s mnoha krásnými zážitky domů.

Přidáno 28. 6. 2021, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru