Vzdělávací program zdravé stravování

Dne 26. ledna naši školu navštívila lektorka zdravého životního stylu a stravování  z o.s. Zkus to zdravě a hravou formou si s dětmi povídala o tom, jak by měly co nejzdravěji jíst. Paní Kubátová svoji přednášku začala pohádkou o Zdravíkovi a Jedlíkovi. Zdravík jedl hodně čerstvé zeleniny a ovoce, nejedl skoro žádná smažená jídla a dost času trávil sportováním a běháním po venku. Zatímco Jedlík jedl spoustu smaženého jídla, sladkostí ale žádnou zeleninu a ovoce. Nakonec Zdravík přesvědčil Jedlíka, že má jíst hodně čerstvého ovoce a zeleniny, co nejmíň sladkostí a smaženého jídla, a že má více času trávit s ním skákáním na trampolíně a běháním po venku. Paní lektorka také uvedla, jaká je denní norma cukru pro děti - 10 kostek, dále uvedla, že např. ve dvoulitrové lahvi Coca Coly je více než 30 kostek cukru, a že v tyčince Snickers je 14 kostek cuku. Na závěr přednášky každé dítě dostalo pexeso s potravinami, omalovánky a diplom za účast na přednášce. Děti se z povídání lektorky dozvěděly spoustu užitečných informací o tom, co vše by měla obsahovat vyvážená strava.

Přidáno 28. 1. 2018, autor: Tereza Kapinusová