„Pro život, ne pro školu se učíme.”
image Kalendář akcí
loader Načítám...

Fond Vysočiny

Farma Zašovice - Cesta k vlně

Farma Zašovice - Cesta k vlně

Jarní exkurze na farmě v Zašovicích se nám tak líbila, že jsme se tam 24. září vydali znovu, tentokrát na program Cesta k vlně. Paní lektorka z Chaloupek si s námi povídala, jaká zvířata z celého světa jsou užitečná a dávají nám srst a jak se pak dá zpracovat na vlnu. Mohli jsme si tak například osahat srst z cizokrajných zvířat – z jaka, z velblouda a speciálního druhu koz. Každý si pak mohl uplstit nějakou ozdobu. Píchání jehlou do vlny nebylo složité, ale někteří se vraceli s náplastmi na prstech. Za výrobky se nemuseli stydět ani holky, ani kluci. Užili jsme si i procházku po farmě, kde jsme viděli nedávno narozené telátko a hlavně jsme zkontrolovali prasečí seniorku Otylku. Ať žijí zvířata a lidé, kteří se o ně dobře starají! A až si navlečeme vlněný svetr nebo ponožky, určitě si na Zašovice rádi vzpomeneme!

Přidáno 30. 10. 2020, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru